Česká republika, Ghana - Duben 2014

Díky řadě úspěšně realizovaných projektů nejen v oblasti zemědělství jsme byli osloveni Kwame Nkrumah University of Science and Technology v ghanském Kumasi jako klíčový partner a dodavatel technologie při realizaci pilotního rozvojového projektu - vybudování linky na zpracování manga a dalších tropických plodin vhodné pro malé a střední farmáře v Ghaně. S radostí jsme přijali možnost podílet se na tomto, byť neziskovém, projektu, na kterém máme možnost si otestovat některé nové technologie a především aplikovat a ověřit evropské zpracovatelské technologie a postupy v náročných tropických podmínkách.

Na počátku dubna byla z České republiky expedována technologie pro tuto linku. V průběhu května a června, v závislosti na připlutí kontejneru do Ghany a jeho dodání na místo, pak proběhne instalace a zprovoznění linky a samozřejmě též zaškolení místní obsluhy. Nedílnou součástí tohoto projektu je i vytvoření interních postupů výroby, hygienických předpisů a marketingové poradenství.

Zpracovatelské odvětví má v Africe velký potenciál a z našeho pohledu je to zásadní odvětví, které může celému kontinentu pomoci v dalším ekonomickém růstu. Na rozdíl od exportu surovin a zemědělských plodin se zpracováním tvoří přidaná hodnota přímo "v místě", blahodárný dopad bude mít rozvoj tohoto odvětví i na zvyšování zaměstnanosti.zpět na výpis aktualit...
© KNIGHTS a.s. 2010. Všechna práva vyhrazena. Web zpracován v redakčním systému Spacer.